Sąd Rejonowy w Garwolinie

Aktualnie znajdujesz się na:

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

13.02.2013

 W dniach 25 lutego - 2 marca 2013 odbywać się będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Organizatorzy: Ministerstwo Sprawiedliwości, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza zapewniają, że w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem będą pełnione dyżury „interdyscyplinarne” z udziałem specjalistów z wielu dziedzin, a także możliwość otrzymania pomocy psychologicznej.
Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” związana jest z ustanowieniem w Polsce 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Dyżury w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00; w sobotę w godz. 10.00 – 13.00.

adresy Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem - ulotka

Szczegóły akcji dostępne na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

Jednocześnie przypominamy, iż z myślą o osobach potrzebujących pomocy, na stronie internetowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga znajduje się zakładka „Pomocne Instytucje” (Informator/Pomocne Instytucje), gdzie wskazujemy wybrane instytucje, które pomocą (a także poradą prawną) mogą służyć.
Natomiast Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi specjalną, informacyjną stronę internetową dla pokrzywdzonych: www.pokrzywdzeni.gov.pl oraz, że od 4 stycznia 2011 r. działa numer telefonu interwencyjno-informacyjnego dla ofiar stosowania przemocy w rodzinie - 0 801 12 00 02.

Plakat - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

 

W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sądzie Rejonowym w Garwolinie dyżury pełnić będą Kuratorzy Sądowi od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Metadane

Data publikacji : 14.02.2013
Data modyfikacji : 19.02.2013
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Garwolinie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marek Mikulski
Osoba udostępniająca informację:
Marek Mikulski
Osoba modyfikująca informację:
Marek Mikulski

Opcje strony

do góry